برای بدنسازان و فعالان در عرصه پرورش اندام جو دوسر پرک بسیار پیشنهاد می شود که قیمت آن بسیار مناسب بوده و به نسبت سایر مکملهای موجود در پرورش اندام ارزان تر است الارقم این صحبتها سرشار از پروتئین و کبوهیدرات است که به افزایش انرژی و هجم کمک می کند بسیاری از ورزشکاران مطرح دنیا در زمینه بدنسازی از آن بسیار استفاده می نمایند.

همچنین در دیگر ورزشها نیز کاربرد دارد و می توان از آن استفاده نمود بسیاری از مربیان توصیه می کنند که ورزشکاران قبل از تمرین خود یک وعده غذایی خود را به مصرف جو پرک اختصاص دهند مثل مصرف سوپ جو یا پنکیک صبحانه یا غلات صبحانه که بسیار برای ورزش مناسب است.

در رابطه با موضوع قیمت جو دو سر پرک باید گفت که بسته به شرایط اقتصادی متغیر می باشد و دارای ثبات لازمی نمی باشد. آنتی اکسیدانهای موجود در جو دوسر پرک و  سوپ ترشی سبب کاهش کلسترول خون می گردد و تحقیقات انجام شده بر روی آن در دانشگاه هاروارد نشان داده است که بتاگلوکان یا همان فیبر در جوی دوسر بسیار زیاد است.

یکی از ماده هایی که در فشار خون بسیار اثر گذار و مفید واقع شده است همین جوی دو سر پرک می باشد و همچنین سطح هورمونهای استرس را کاهش می دهد و در افزایش سروتونین بسیار تاثیر گذار است و همین سبب افزایش آرامش اعصاب و کاهش فشار خون شده است.

جو دوسر پرک ارگانیک

البته نا گفته نماند که به دلیل زیاد بودن پروتئین و فیبر در جو دوسر پرک ارگانیک، این محصول یکی از سرآمد ترین غلات در بین تمامی آنها می باشد و طرفداران زیادی را به جهت پخت سریع دارد.

این محصول را معمولا به صورت پرک شده و نیم کوپ عرضه می کنند تا در هنگام پخت بهتر و سریعتر پخته شود و زمان کمی صرف شود این جو در میان بقیه غلات از ارزش غذایی بالایی برخوردار می باشد و سرشار از چربی و پروتئین است .

جو دوسر پرک ارگانیک همانگونه که ذکر شد معمولا دارای خواصی می باشد که در زیر بازگو می کنیم:

بهتر است بدانید که جو دوسر پرک ارگانیک معمولا در مناطق اصفهان کاشته می شود و دارای بتاگلوکان و روغن می باشد که برای بدن مفید می باشد و همچنین برای بیمارانی که از مشکل دیابت رنج می برند بهترین درمان است.

کاهش کلسترول خون، جهت کاهش درد و درمان سنگ کلیه، کاهش دردهای پهلو، کمر و قولنج، برای درمان تورم حلق و حنجره مفید می باشد، تقویت بدن و درمان ضعف عمومی، غنی از ویتامین آ و ویتامین ب، مفید برای درمان بیماری تنفسی و سرشار از فیبر می باشد.

همانطور که می دانید، گلوتن ماده ای می باشد که در گندم و غلات وجود دارد و برای دستگاه گوارش مضر است ولی در جو دوسر پرک بدون این ماده است و هیچ ضرری برای بدن و سلامتی انسان ندارد و همچنین هیچ گونه حساسیتی را به وجود نمی آورد.

جو دوسرپرک گلستان

تهیه طعام انسان و تهیه خوراک دام و طیور با کشت و پروش جو دوسرپرک گلستان و پودر نشاسته میسر است یکی از فرآورده های غلات مرغوب تولید شده در ایران جو دوسر گلستان می باشد میزان اراضی زمینهای کشاورزی پرورش جو در شهرستان گلستان حدود 850 هزار هکتار است و مقدار تولید جو در گلستان حدود 124 هزار تن در سال است.

استان گلستان از نظر پرورش کشت جو دوسر پرک در کشور در رده هفتم کشوری قرار دارد این شهرستان به سبب آب و هوای مساعدی که دارد انواع کشت غلات نظیر گندم، جو، برنج و کلزا را پرورش می دهد. آب و هوای نمناک این منطقه سبب کشت به روش دیمی شده است در حدود 97% پرورش گیاه جو در شهرستان گلستان به روش دیمی می باشد همچنین این شهرستان رتبه سوم کشت به  روش دیمی را به خود اختصاص داده است.

کیفیت و مرغوبیت، مناطق کشت، زمان کشت، هزینه انبارداری و غیره همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی جو دوسر پرک می باشد همچنین می توان گفت که نرخ جو دوسر پرک گلستان در تولید داخلی با جو دوسر نوع خارجی بسیار متفاوت است مرغوبیت جو دوسر پرک نسبت با نوع خارجی بسیار بیشتر می باشد.

دانه گیاه جو دوسر در مقایسه با دانه گندم برای روییدن و جوانه زدن احتیاج به میزان نمناکی کمتری دارد در مواقعی که دانه گیاه به دلیل کمبود آب خشک شود با دوباره ایجاد شدن شرایط دمایی مساعد گیاه می تواند مجدد با قدرت به جوانه زدن خود ادامه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *