بسیاری از ورزشکاران مطرح دنیا در زمینه بدنسازی از آن بسیار استفاده می نمایند همچنین در دیگر ورزشها نیز کاربرد دارد و می توان از آن استفاده نمود بسیاری از مربیان توصیه می کنند که ورزشکاران قبل از تمرین خود یک وعده غذایی خود را به مصرف جو پرک اختصاص دهند مثل مصرف سوپ جو یا پنکیک صبحانه یا غلات صبحانه که بسیار برای ورزش مناسب است.

یکی از ماده هایی که در فشار خون بسیار اثر گذار و مفید واقع شده است همین جوی دو سر پرک می باشد و همچنین سطح هورمونهای استرس را کاهش می دهد و در افزایش سروتونین بسیار تاثیر گذار است و همین سبب افزایش آرامش اعصاب و کاهش فشار خون شده است.

عوامل بسیار زیادی می تواند در قیمت جو دوسر پرک تاثیر گذار باشد که یکی از این عوامل نوع بسته بندی و میزان آن می باشد.امروزه از این محصول در تولید انواع ماسک صورت و محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می کنند جو دوسر یک مرطوب کننده طبیعی پوست است که به داخل پوست نفوذ می کند و از بسته شدن منافذ آن نیز جلوگیری می کند.

گرفتگیهای دوران یائسگی یکی دیگر از مشکلات زنان می باشد که جو دوسر به خاطر مغادیر بسیاری از مواد مغذی مثل پلی فنلی و لیگنان به کمک هورمونها می رود و از این گونه مشکلات و بروز آنها جلوگیری به عمل می آورد.

جو دوسر پرک ریز

از جو دوسر می توان در تهیه ی نان، کلوچه، شیرینی، کیک، بیسکویت استفاده نمود و برای میان وعده از آنها مصرف کرد.

ضمنا، از جو دوسر به عنوان چای و دمنوش گیاهی نیز مصرف می کنند که باعث آرامبخشی و ضد درد می باشد و همچنین به دلیل اینکه ضد التهاب است برای درمان روماتیسم و آرتروز بهترین گزینه می باشد.

جو دوسر پرک ریز معمولا خیلی سریع پخته می شود و در بعضی مواقع به صورت خام نیز در شیر و آب میوه از آن استفاده می گردد.

ر یکی از سالم ترین غلات بر روی کره زمین جو دوسر پرک ریز می باشد که به جهت ریز بودن سریع تر می پزد و معمولا در سالاد کلم سفید و صبحانه بیشتر استفاده می کنند.

یکی دیگر از انواع جو دوسر می توان جو دوسر پرک ریز را نام برد که در هنگام پخت به علت اینکه خرد نشده و درشت است باید حداقل 15 تا 20 دقیقه زمان صرف نمود تا به خوبی پخته شود.

البته برای خوشمزه شدن، مغذی شدن و خوش طعم شدن حریره می توانید از انواع مغزها، دارچین، انواع میوه و دانه ها استفاده نمایید.

البته برای نوع خرد شده ی آن 4 تا 7 دقیقه زمان لازم است تا پخته شود و در ضمن، این جو از قبل بخار پز شده و بنابراین می توان از آن به صورت خام در انواع سالاد و دسر نیز استفاده نمود.

جو دوسر پرک قم

تولید جو در همه خاک و زمینی با حداقل میزان بارندگی سالانه امکان کشت جو دوسر پرک قم وجود دارد همچنین می توان گفت که جو دوسر و برنج کامفیروز نسبت به میزان دمای بالا بسیار مقاوم است ولیکن در شرایط آب و هوایی مرطوب و نمناک در مقابل حرارت زیاد بسیار آسیب پذیر است.

دانه گیاه جو دوسر در مقایسه با دانه گندم برای روییدن و جوانه زدن احتیاج به میزان نمناکی کمتری دارد در مواقعی که دانه گیاه به دلیل کمبود آب خشک شود با دوباره ایجاد شدن شرایط دمایی مساعد گیاه می تواند مجدد با قدرت به جوانه زدن خود ادامه دهد.

اگر بخواهیم جو دوسر پرک را از جهت مقاومت در مقابل سرما بسنجیم می توان گفت به نسبت غلات گندم در رده پایین تری قرار می گیرد از این رو می توان فهمید که میزان محصول جو دوسر در پاییز به نسبت فصل بهار کمتر است.

بهتر است بدانید که امروزه جو دوسر پرک قم به سبب دارا بودن اقلیم خوب آب و هوایی که دارد از این رو زمینهای کشاورزی ان مناسب کشت و پرورش جو دوسر می باشد این شهرستان هر ساله میزان تولیدی خوبی از این محصول داشته است مقدار اراضی کشتی در شهرستان قم حدود ده هزار هکتار می باشد و آمار تولید این شهرستان در کشور حدودا 38 هزار تن سالانه می باشد که رقم تولیدی خوبی است.

جو دوسر پرک گیاهی است یکساله و مستحکم در برابر خشکی، برای کشت جو دوسر پرک حتما اول باید بذر مناسب در اختیار داشت.

برای تهیه بذر خوب و مرغوب باید زمینی را در نظر گرفت که میزان آلودگی کمتری داشته و همچنین مساعد برای رویش علفهای هرز نباشد یکی از راههای برداشت محصول خوب کندن به موقع گیاهان هرز است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *