گرفتگیهای دوران یائسگی یکی دیگر از مشکلات زنان می باشد که جو دوسر به خاطر مغادیر بسیاری از مواد مغذی مثل پلی فنلی و لیگنان به کمک هورمونها می رود و از این گونه مشکلات و بروز آنها جلوگیری به عمل می آورد.

آنتی اکسیدانهای موجود در جو دوسر پرک و  سوپ ترشی سبب کاهش کلسترول خون می گردد و تحقیقات انجام شده بر روی آن در دانشگاه هاروارد نشان داده است که بتاگلوکان یا همان فیبر در جوی دوسر بسیار زیاد است.

یکی از ماده هایی که در فشار خون بسیار اثر گذار و مفید واقع شده است همین جوی دو سر پرک می باشد و همچنین سطح هورمونهای استرس را کاهش می دهد و در افزایش سروتونین بسیار تاثیر گذار است و همین سبب افزایش آرامش اعصاب و کاهش فشار خون شده است.

اگر به دنبال محصولی پر مصرف و پر سود برای فعالیت هستید فروش جو دوسر پرک و جوانه گندم بسیار مناسب است و برای تجارت آن در کشورهای مختلف می توان اقدام نمود برای رشد موهای خود باید به مصرف این محصول مداومت کنید یا از شامپوی مخصوص جو دوسر استفاده نمایید این ماده الارقم افزایش و رشد مو به درخشندگی آن نیز کمک خواهد.

استفاده از جودوسر کمک به بهبود یبوست کرده و از تحرکات روده حمایت می کند بسیاری از بیماریهای معدوی نیز با مصرف منظم این ماده مغذی بهبود میابد.

شاخص گلیسیمی جو دوسر پرک بسیار پایین است همچنین مغادیر بسیار بالای فیبر را داراست که این ماده در تنظیم قند خون بسیار اثر گذار خواهد بود و افراد دیابتی می توانند براحتی از آن بهره بگیرند به خصوص افرادی که دیابت نوع دوم را دارند بسیار مورد استفاده آنها قرار می گیرد.

جو دوسر پرک درشت

ر یکی دیگر از انواع جو دوسر می توان جو دوسر پرک درشت را نام برد که در هنگام پخت به علت اینکه خرد نشده و درشت است باید حداقل 15 تا 20 دقیقه زمان صرف نمود تا به خوبی پخته شود.

یکی دیگر از انواع جو دوسر می توان جو دوسر پرک درشت را نام برد که در هنگام پخت به علت اینکه خرد نشده و درشت است باید حداقل 15 تا 20 دقیقه زمان صرف نمود تا به خوبی پخته شود.

ضمنا، از جو دوسر به عنوان چای و دمنوش گیاهی نیز مصرف می کنند که باعث آرامبخشی و ضد درد می باشد و همچنین به دلیل اینکه ضد التهاب است برای درمان روماتیسم و آرتروز بهترین گزینه می باشد.

بهتر است بدانید که جو دوسر پرک درشت را به روشهای مختلفی در برنامه غذایی خود جای دهید به این طریق که به صورت حریره ی جو دوسر استفاده نمایید.

به عنوان مثال؛ این مواد یعنی نصف فنجان جو دوسر پرک شده و یک فنجان آب یا شیر و همچنین کمی نمک را در یک قابلمه بریزید و مخلوط کنید و بر روی اجاق با حرارت ملایم بگذارید تا جوش آید و گاهی آن را هم بزنید تا نرم نشود و هنگامی که پخته شد می توانید آن را میل کنید.

البته برای خوشمزه شدن، مغذی شدن و خوش طعم شدن حریره می توانید از انواع مغزها، دارچین، انواع میوه و دانه ها استفاده نمایید.

جو دوسرپرک گلستان

استان گلستان از نظر پرورش کشت جو دوسر پرک در کشور در رده هفتم کشوری قرار دارد این شهرستان به سبب آب و هوای مساعدی که دارد انواع کشت غلات نظیر گندم، جو، برنج و کلزا را پرورش می دهد.

آب و هوای نمناک این منطقه سبب کشت به روش دیمی شده است در حدود 97% پرورش گیاه جو در شهرستان گلستان به روش دیمی می باشد همچنین این شهرستان رتبه سوم کشت به  روش دیمی را به خود اختصاص داده است.

کیفیت و مرغوبیت، مناطق کشت، زمان کشت، هزینه انبارداری و غیره همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی جو دوسر پرک گلستان می باشد همچنین می توان گفت که نرخ جو دوسر پرک تولید داخلی با جو دوسر نوع خارجی بسیار متفاوت است مرغوبیت جو دوسر پرک نسبت با نوع خارجی بسیار بیشتر می باشد.

تهیه طعام انسان و تهیه خوراک دام و طیور با کشت و پروش جو دوسرپرک گلستان و پودر نشاسته میسر است یکی از فرآورده های غلات مرغوب تولید شده در ایران جو دوسر گلستان می باشد میزان اراضی زمینهای کشاورزی پرورش جو در شهرستان گلستان حدود 850 هزار هکتار است و مقدار تولید جو در گلستان حدود 124 هزار تن در سال است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *