جو دوسر خاصیت زیادی برای سلامت بدن دارد و به عنوان غذایی کامل استفاده می شود و جوانه و سویق جو ارگانیک آن نیز تهیه می شود که تقویت کننده و مقوی بدن است که برای افرادی که از ضعف بدنی رنج می برند مناسب می باشد.

جو دوسر شکل کاملا متفاوتی نسبت به جو معمولی دارد و باید به طور کلی عنوان کرد که این محصول در مقابل خواص بی شماری که دارد بسیار قیمت مناسب می باشد، این خوراکی به شکل بلغور و پوست کنده نیز عرضه می شود و از آرد آن نیز می توان استفاده کرد.

غلات یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی هستند که به شکل مستقیم و غیر مستقیم در سبد غذایی ما استفاده می شوند و جو دوسر نیز از محبوب ترین آنها می باش با خرید جو دوسر به شکل بسته بندی شده می تواند آن را کاملا پاک شده تهیه نمود و بسیار راحت استفاده کرد.

جو دوسر علاوه بر اینکه توسط انسان مصرف می شود برای حیوان نیز بسیار مقوی است و رشد و تولید مثل حیوان را ارتقا می دهد به همین دلیل کشورهایی که زیاد آن را کشت می کنند به مصرف حیواناتی مانند اسب آن را می رسانند.

جو دوسر پرک نیمه آماده

زمانی که این محصول درجه یک و با کیفیت به شکل نیمه آماده در می آید زمان پخت آن کاهش پیدا کرده و هم می توان به صورت خام مصرف نمود و هم به صورت پخته که به همین دلیل افراد جو دوسر پرک نیمه آماده را به راحتی داخل شیر ریخته و بدون هیچ آماده سازی و زحمتی مصرف می کنند.

خواص ضد آنتی اکسیدانی این محصول به کاهش فشار خون و گردش بیشتر آن کمک بسیار زیادی می کند که به همین دلیل خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش داده و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت هم کاهش پیدا کرده که به دنبال آن خواص ضد التهابی و تسکین دهنده هم پیدا می کند که همه این عوامل هنگام انجام ورزشهای سنگین بیشتر شده و عامل مهمی در مصرف این محصول توسط ورزشکاران می باشد.

بهتر است بدانید این جو دوسر نیمه آماده خواص ضد التهابی و آرام بخش زیادی نیز دارد که به همین دلیل برخی افراد آن را به جای مصرف مسکنها و مواد شیمیایی استفاده می کنند و حتی از بروز همچین بیماریهایی نیز جلو گیری می کنند.

لازم به ذکر می باشد که یک برنامه لاغری و رژیمی مناسب علاوه بر مصرف فیبرها و ویتامینها باید یک الگوی مناسب برای ورزش کردن و پرهیز از مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب هم داشته باشد و تنها در این صورت تلاش فرد نتیجه خواهد داد.

جو دوسر اصفهان

صحت و سلامتی مهمترین مسئله در زندگی انسان است که تا حد زیادی وابسته به مصرف مواد غذایی سالم و طبیعی است مثلا جو دوسر اصفهان که در شرایط ارگانیک حاصل می شود می تواند در لیست مواد خوراکی مهم قرار داشته باشد.

سرشار از مواد مغذی مثل منیزیم است پس استفاده از آن می تواند برای سیستم عصبی خیلی خوب و مفید باشد تا جایی که گفته شده احتمال وقوع سکته مغزی را کاهش می دهد.

دارای خاصیت سم زدایی است بنابراین می توان با قاطعیت گفت که برای سلامتی کبد مفید است همه می دانیم که کبد از اندامهای حیاتی است و اگر مشکلی برای آن پیش آید به طور قطعی به دنبال آن عملکرد بخشهای دیگر بدن هم مشکل پیدا خواهد کرد و مصرف جو دوسر می تواند سموم انباشته شده در کبد را به راحتی از بدن خارج سازد.

با وجود همه موارد و نکات مفیدی که در رابطه با جو دوسر در مطالب فوق بیان شد شایسته است که برای مصرف جو دوسر اصفهان تصمیم جدی داشته باشیم خوب است نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید که با انتخاب مواد خوراکی مفید می توان شرایط بدنی خود را طوری تقویت و محافظت کرد که احتمال درگیر شدن با مشکلات مختلف به حداقل برسد.

فیبری که در جو و جوانه گندم وجود دارد برای سیستم گوارشی هم خیلی مفید بوده و می تواند باعث بهبود مشکلاتی مثل یبوست شود البته تسریع در هضم مواد غذایی و جذب آسان تر مواد مغذی موجود در غذا از دیگر فواید فیبر معدنی موجود در جو دوسر است که به طور کلی وجود آن سبب تقویت کلی سیستم گوارشی می شود.

سلامتی و تقویت بیشتر و بهتر پوست و مو هم از خواص دیگر محصول نام برده شده است و تمامی خصوصیات خوب آن همانطور که قبلا هم ذکر شد به دلیل وجود مواد مغذی آن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *