یکی از غذاهای اصلی اغلب مردم ایران برنج ایرانی می باشد که حداقل از آن در یکی از وعده های غذایی روزانه استفاده می کنند و به همین سبب میزان خرید برنج چمپا در تهران و سایر شهرهای ایران، بسیار بالا می باشد که این میزان به علت مرغوبیت و قیمت مناسب این برنج می باشد.

یکی از فراورده های غلاتی در جهان، برنج قهوه ای می باشد که غذای اصلی اکثر مردم دنیا را تشکیل می دهد و همینطور انواع مختلفی دارد که برنج چمپا در تهران بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است.

ایران را کشوری چهار فصل می خوانند که به دلیل متنوع بودن آب و هوا و وجود داشتن همه نوع آب و هوا در نواحی های مختلف می باشد.

کشت گیاه برنج بسیار سخت و رنج آور است که پیشینیان نام آن را نیز به همین سبب به رَنج گذاشتند طی سالها تغییر کرده و خرید برنج چمپا تبدیل شده است.

اما امروزه با وجود ماشین آلات جدید و نوین کشت این گیاه به صورت تمام مکانیزه صورت می گیرد.

که به سبب همین ویژگی کشوری حاصلخیز در جهت کشاورزی به خصوص کشت گیاه برنج می باشد.

گرچه هنوز هم روستاهایی در سطح کشور هستند که به روش سنتی به تولید این غله مشغول می باشند اما افرادی که به تولید عمده این برنج مشغول هستند، این کار را به روش تمام مکانیزه انجام می دهند.

برنج چمپا اصل

شاید این موضوع برای شما جالب باشد که در هنگام کشت برنج چمپا اصل از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی کنند و این محصول ارگانیک می باشد.

این نوع از برنج یک گیاه پرمحصول بوده و در طی مراحل کشت مصرف آب بهینه ای دارد و بازده تولید آن بالا می باشد.

در این مطلب به خواص برنج چمپا، نحوه پخت و مواردی که در هنگام خرید آن باید در نظر بگیرید اشاره می کنیم تا بتوانید برنجی مرغوب را تهیه کنید.

در حال حاضر چمپا یکی از گونه های پرطرفدار برنج چمپا فوق ممتاز می باشد که مانند برنج قهوه ای پاکستانی دارای کیفیتی فوق ممتاز است.

این نوع از برنج یک گیاه پرمحصول بوده و در طی مراحل کشت مصرف آب بهینه ای دارد و بازده تولید آن بالا می باشد.

نحوه پخت و مصرف برنج سلیقه ای می باشد اما بهتر است بدانید که برنج چمپا به هر دو روش آبکش و کته قابل مصرف می باشد که در زیر به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

روش پخت برنج چمپا به صورت آبکشی به شرح زیر می باشد:

  1. در ابتدای کار برنج را با آب ولرم می شوییم و نمک را به آن اضافه می کنیم، توجه داشته باشید که برای هر یک کیلو برنج مقدار 200 گرم نمک را باید اضافه کنید.
  2. قابلمه ای را پر از آب می کنیم و مقداری نمک را به آن اضافه می کنیم.
  3. قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا آب آن بجوشد، پس از اینکه آب جوشید برنجها را داخل آب می ریزیم تا همراه با آب بجوشند.

برنج چمپا احمدی

برنج چمپا فوق ممتاز امامی از بهترین نوع برنج یا برنج دانه بلند هستند که در شرایط خاصی رشد می کنند.

بیشتر همه ی ما با این موضوع آشنا هستیم که برنج در شهرهای شمالی ایران کشت می شود در صورتی که در جنوب کشور نیز انواع برنج با کیفیت بسیار بالایی کشت می شود.

یکی از شرکتهایی که اقدام به تولید برنج چمپا امامی کرده است برند احمدی می باشد و این شرکت با در نظر گرفتن وضعیت کشور این محصول را تولید می کند.

برنج چمپا احمدی به صورت کاملا ارگانیک کشت و برداشت می شود و در حین کشت آن از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود در نتیجه به صورت کاملا طبیعی و ارگانیک تولید می شود.

هضم برنج چمپا بسیار آسان می باشد زیرا تولید آن به صورت ارگانیک است و معده به راحتی توان هضم آن را دارد.

کربوهیدرات موجود در برنج باعث شده تا از این محصول به عنوان یک ماده غذایی بسیار مفید یاد شود و بدن از این کربوهیدرات تولید انرژی می کند.

برنج حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و این آنتی اکسیدان برای سلامتی بدن ضروری هستند و با مصرف آن می توان تا حد زیادی از بروز بیماریهای مختلف در بدن پیشگیری کرد همچنین این ماده باعث تخریب سلولهای سرطانی شده و آنها را از بین می برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *