سه نوع معمولی آرد برنج وجود دارد که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد. سفید، قهوه ای و چسبناک (معروف به شیرین).

آرد برنج سفید و قهوه‌ای در اکثر مواقع قابل تعویض هستند، اگرچه آرد برنج سفید بسیار رایج‌تر است و بیشتر دستور العمل‌ها به آن نیاز دارند. آرد برنج چسبناک، هر چقدر هم که نامش گمراه کننده باشد، در واقع حاوی گلوتن نیست. این بیشتر به قوام لطیفی و چسبناکی اشاره دارد که هنگام پختن به دست می آورید.

bowl of flourاین یک ماده بسیار رایج در دسرهای آسیایی است. و اگر هیچ دستوری برای تهیه آن ندارید، بهتر است زمانی که برای تهیه مقداری از فروشگاه وقت دارید توقف کنید و دوباره تهیه کنید. حالا، اگر در آشپزی هستید و متوجه شدید که به آرد برنج سفید یا برنج قهوه ای ایرانی نیاز دارید، پایه های بسیار خوبی وجود دارد. و شرط می بندم که حداقل یکی از آنها را در انبار خود دارید.

چه نیاز به غلیظ کردن، سرخ کردن یا پختن داشته باشید، در اینجا 9 جایگزین آرد برنج وجود دارد که می تواند شما را از هر مربای دستوری خلاص کند. و در اینجا چند مورد دلخواه برای شروع وجود دارد:

چه چیزی را می توانم جایگزین آرد برنج کنم؟

1. نشاسته ذرت
نشاسته ذرت یک جایگزین عالی آرد برنج قهوه ای کارا است که همچنین فاقد گلوتن است. برای غلیظ کردن، پختن و سرخ کردن خوب عمل می کند. برای پخت و سرخ کردن، می توانید نشاسته ذرت را به مقدار مساوی جایگزین کنید. اما روند غلیظ کردن سس ها کمی متفاوت است.

آرد برنج را می توان در سس پخت و پز به همان شکلی که هست مخلوط کرد و این کار جادویی است. از طرف دیگر نشاسته ذرت باید با آب یا مایع دیگری که سرد یا در دمای اتاق باشد مخلوط شود. این به عنوان دوغاب نشاسته ذرت شناخته می شود.
سپس دوغاب را می توان در هر مایع در حال جوشیدن برای قدرت غلیظ شدن تقریباً آنی هم زد. اگر دوغاب شما برای مدت طولانی در اطراف بماند جدا می شود. بنابراین قبل از اضافه کردن آن به دستور غذا، مطمئن شوید که آن را به خوبی مخلوط کنید.

corn starch2. نشاسته سیب زمینی

می توان از آن به عنوان غلیظ کننده مانند آرد برنج استفاده کرد، اما باید مطمئن شوید که برای مدت طولانی پخته نمی شود. وقتی نشاسته سیب زمینی به مدت طولانی بجوشد یا بجوشد، شروع به تجزیه شدن کرده و قدرت غلیظ شدن خود را از دست می دهد. نشاسته سیب زمینی نیز یکی از گزینه های مورد علاقه من در مورد سرخ کردن عمیق است. بیرونی بسیار سبک و ترد ایجاد می کند که روغن زیادی را جذب نمی کند.

3. آرد تاپیوکا
این یک جایگزین خوب دیگر است. و به تم بدون گلوتن می چسبد. درست مانند نشاسته ذرت و نشاسته سیب زمینی، آرد تاپیوکا را می توان برای غلیظ کردن، سرخ کردن و پختن استفاده کرد. همه بدون افزودن طعم قابل توجه واقعی.

در حالی که آرد تاپیوکا در کاربردهای طعم‌دار به خوبی عمل می‌کند، اما مقداری شیرینی در آن وجود دارد. به همین دلیل است که من دوست دارم از آن برای کاربردهای شیرین استفاده کنم، و این انتخاب مورد علاقه من در مورد غلیظ کردن فیل های پای است.

4. آرد همه منظوره

آرد همه منظوره و آرد نخود چی ممکن است همه کاره ترین گزینه در این لیست باشد. اما، اگر گلوتن مورد بحث نیست، پس ادامه دهید و این یکی را به طور کلی نادیده بگیرید.

این را می توان تقریباً برای هر دستور پختی مورد استفاده قرار داد. سرخ کردن، پختن، نودل‌سازی و غلیظ کردن همه در چرخ‌خانه آرد AP هستند. وقتی نوبت به غلیظ شدن می‌رسد، می‌خواهید آرد خود را قبل از استفاده با کمی چربی بپزید و پس از افزودن آن به سوپ یا سس، مقداری دیگر آن را بپزید. در غیر این صورت، می توانید طعم آردی ناخوشایند و بافت دانه ای داشته باشید.

coconut flour

5. آرد سورگوم
آرد سورگوم در ایالات متحده در حال افزایش است، اما یکی از مهم ترین و پرمصرف ترین غلات در سراسر آفریقا، خاورمیانه و آسیا است. و هنگامی که صحبت از کاربردهای پخت بدون گلوتن به میان می آید، آرد سورگوم احتمالا بهترین گزینه است. سورگوم طعم منحصر به فرد و کمی شیرین خود را به مخلوط می آورد که آن را برای بسیاری از کاربردهای پخت کاملاً مناسب می کند.

6. آرد نارگیل
آرد نارگیل به سادگی با خشک کردن و آسیاب کردن گوشت نارگیل درست می شود. این یک جایگزین عالی آرد برنج در محصولات پخته شده و برای سرخ کردن عمیق است. اما، طعم نسبتاً قوی خود را اضافه می کند. طعم نارگیل اغلب یک افزودنی خوش‌آمد در برنامه‌های پخت شیرین است و به‌عنوان پوششی برای غذاهای دریایی سرخ‌شده بسیار خوب عمل می‌کند.

هنگام استفاده از آرد نارگیل و سبوس برنج قهوه ای برای پخت، توجه داشته باشید که مقدار زیادی مایعات را جذب می کند. بنابراین، ممکن است آب، شیر یا چربی بیشتری برای اجتناب از محصولات پخته شده بیش از حد خشک نیاز باشد.
7. آرد بادام

آرد بادام تقریباً مانند آرد نارگیل عمل می کند، اما طعم منحصر به فرد خود را دارد. این گزینه دیگری است که افزودنی عالی برای محصولات پخته شده شیرین یا به عنوان پوشش ماهی یا مرغ سرخ شده است. اگر از آن برای سرخ کردن استفاده می کنید، مطمئن شوید که دما را پایین نگه دارید زیرا آرد بادام در دمای بالا می تواند سریع بسوزد.
8. آرد ارزن
آرد ارزن یک گزینه غلات بدون گلوتن است که در هنگام پخت یک جایگزین عالی است. ارزن طعم کمی آجیلی دارد، اما در دستور العمل های شیرین و خوش طعم به خوبی عمل می کند. امتیاز دیگر این است که می تواند یک بافت کیک مانند بسیار زیبا در محصولات پخته شده شما ایجاد کند. اما، شما به طور کلی می خواهید آن را با یک جایگزین آرد دیگر جفت کنید تا دستور غذای خود را از طعم دار شدن یا طعم بسیار قوی جلوگیری کنید.
millet and flour
9. آرد نخودچی

آرد نخود یا لوبیا گاربانزو را می توان به جای آرد برنج در بسیاری از سناریوهای پخت استفاده کرد. اما، از آنجایی که طعم بسیار قوی و متمایز دارد، باید قبل از استفاده از این جایگزین به دقت فکر کنید. این یک گزینه خوب برای نان های بدون گلوتن مانند پوسته پیتزا یا تورتیلا است. و طعم آن به ویژه با غذاهای خاورمیانه و هندی هماهنگ می شود.

آرد نخود گزینه دیگری است که مقدار زیادی رطوبت را جذب می کند، بنابراین مطمئن شوید که هنگام تهیه دستور غذا به آن توجه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *