10 نوع مختلف آرد

مسلماً پختن، علمی ترین شکل پخت و پز است. بکینگ پودر کافی نیست و کیک شما ممکن است صاف شود. آرد زیاد و کوکی های شما ممکن است جامد باشند. به آن 10 نوع مختلف آرد را اضافه کنید. در حالی که ما مایلیم تلاش زیادی برای آزمایش های پخت خود انجام دهیم. درک خوب انواع مختلف آرد می تواند به شما یک شروع عالی بدهد. شاید از خود بپرسید: آیا واقعاً لازم است از آرد کیک برای کیک هایم استفاده کنم؟

انواع آرد

تفاوت بین انواع آرد چیست؟

تفاوت اصلی بین هر نوع صادر ارد زیاد است میزان پروتئین آن است که با توجه به نوع گندم مورد استفاده برای تهیه آن مشخص می شود. آرد تهیه شده از گونه های گندم با پروتئین بالا که گندم سخت نامیده می شود، دارای 10 تا 14 درصد پروتئین است. آنهایی که از گونه های گندم کم پروتئین ساخته می شوند، به نام گندم نرم یا گندم سفید، حاوی 5 تا 10 درصد پروتئین هستند.

پروتئین بیشتر به معنای گلوتن بیشتر و گلوتن بیشتر به معنای قدرت بیشتر است. وقتی صحبت از پخت به میان می آید، مقدار گلوتن چیزی است که ساختار و بافت یک کالای پخته شده را تعیین می کند.

آرد همه منظوره
آرد همه منظوره (که گاهی اوقات به اختصار آرد AP نامیده می شود) باید یک عنصر اصلی در آشپزخانه شما باشد. این محصول از مخلوطی از انواع گندم نرم و سفت ایجاد شده و دارای پروتئین متوسطی در حدود 9 تا 11 درصد است. به عنوان همه کاره ترین آرد، می تواند پوسته های پای پوسته پوسته، کوکی های جویدنی و پنکیک های کرکی ایجاد کند. اگر در دستور پخت «آرد» وجود داشته باشد، به احتمال زیاد به معنای آرد همه منظوره است.

نکته ای در مورد “سفید شده” در مقابل “بدون سفید”: آرد و فروش گندم دوروم همه منظوره که دارای برچسب “سفید شده” یا “سفید نشده” هستند، در هر جایی که آرد AP درخواست شود، کار می کنند. تفاوت اصلی این دو نوع در نحوه تولید آنهاست. همه آردها به مرور زمان با قرار گرفتن در معرض هوا سفید می شوند (یعنی روشن می شوند). آنهایی که مجاز به سفید کردن طبیعی هستند، برچسب “بدون سفید” دارند. برای سرعت بخشیدن به این فرآیند، تولید کنندگان مواد سفید کننده مانند دی اکسید کلر و بنزوئیل پراکسید را اضافه می کنند – این آردها دارای برچسب “سفید شده” هستند.

آرد کیک
آرد کیک با 5 تا 8 درصد کمترین میزان پروتئین را در بین تمام آردها دارد. به همین دلیل، گلوتن کمتری تشکیل می‌دهد که منجر به پخت نرم‌تر می‌شود – برای دستور پخت کیک (بدیهی است!)، کلوچه و بیسکویت مناسب است. آرد کیک همچنین مایع و شکر بیشتری نسبت به آرد همه منظوره جذب می کند که به ایجاد کیک های فوق العاده مرطوب کمک می کند.

آرد کیک بهتر است برای: کیک اسفنجی، کیک پوندی، کیک لایه ای، کیک غذای فرشته و کلوچه استفاده شود.
آرد قنادی
آرد شیرینی و گندم دوروم خراسان با محتوای 8 تا 9 درصد پروتئین، بین آرد همه منظوره و آرد کیک قرار می گیرد. تعادل کاملی بین پوسته پوسته شدن و لطافت برقرار می کند، و آن را به گزینه ای مناسب برای کراست پای، تارت و کلوچه تبدیل می کند. حتی می توانید با مخلوط کردن 1 1/3 فنجان آرد همه منظوره با 2/3 فنجان آرد کیک، خودتان در خانه درست کنید.

آرد شیرینی‌پزی بهتر است برای موارد زیر استفاده شود: پوسته پای، کلوچه، کلوچه، پنکیک، کیک، بیسکویت و چوب نان.

افزایش قیمت آرد ناگهانی بود/ کمبود آرد نداریم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

خرید نشاسته گندم

آرد نان
آرد نان که به طور کامل از گندم سخت آسیاب شده است، قوی ترین آرد با محتوای پروتئین بالا به میزان 12 تا 14 درصد است. این امر هنگام پخت نان های مخمر شده به کار می آید، زیرا حاوی گلوتن قوی است که برای ور آمدن مناسب نان لازم است. آرد نان باعث می شود حجم بهتری داشته باشد و خرده نان با نان پخته شود.

آرد نان و گندم دوروم تازه به بهترین وجه برای موارد زیر استفاده می شود: نان های صنعتگر، نان های مخمری، نان شیرینی، چوب شور و خمیر پیتزا.

آرد خود برآمده
ترکیبات مخفی آرد خود جوش بیکینگ پودر و نمک اضافه شده در فرآیند آسیاب می باشد. به طور کلی از گندم نرم با محتوای پروتئین در حدود 8 تا 9 درصد تهیه می شود. می توانید با مخلوط کردن 1 فنجان آرد شیرینی پزی با 1 ½ قاشق چایخوری بیکینگ پودر و ¼ قاشق چای خوری نمک، خودتان را در خانه درست کنید. مواظب باشید در هنگام پخت آرد خود را جایگزین آردهای دیگر نکنید! مواد اضافه شده می تواند بقیه اندازه گیری ها را در دستور غذای شما حذف کند.

آرد گندم کامل
در طی فرآیند آسیاب، یک هسته گندم به سه جزء آندوسپرم، جوانه و سبوس جدا می شود. برای تهیه آرد سفید، فقط اندوسپرم آسیاب می شود. برای تهیه آرد گندم کامل، مقادیر مختلفی از جوانه و سبوس را دوباره به آرد اضافه می کنند. آرد گندم سبوس دار حدود 13 تا 14 درصد پروتئین بالایی دارد، اما وجود جوانه و سبوس آن بر توانایی گلوتن سازی آرد تأثیر می گذارد. به همین دلیل، آرد سبوس دار معمولاً منجر به خمیر بسیار چسبنده و مواد پخته شده متراکم تر می شود. وجود جوانه گندم همچنین آرد گندم کامل را به مراتب بیشتر از آرد سفید فاسد شدنی می کند. در حالی که آرد سفید می تواند تا هشت ماه در انباری شما در یک قوطی دربسته بماند، تفاوت آرد سوخاری و پودر سوخاری زیاد نیست فقط تا سه ماه در بهترین حالت خود باقی می ماند.

آرد سبوس دار برای موارد زیر استفاده می شود: کلوچه، نان، پنکیک، خمیر پیتزا و پاستا.

ميزان صادرات انواع آرد مشخص شد - ایرنا

آرد گندم کامل

آرد سبوس دار سفید
نباید آن را با آرد سفید شده اشتباه گرفت، آرد گندم کامل سفید از همان اجزای آرد گندم کامل تشکیل شده است، اما از انواع کم رنگ تر گندم به نام گندم سفید سفت. 13 تا 14 درصد پروتئین آن مانند آرد گندم کامل است، اما طعم آن کمی شیرین تر است زیرا مقدار تانن کمتری دارد. آرد سبوس دار و آرد سبوس دار سفید در واقع فواید یکسانی برای سلامتی دارند، بنابراین اگر طعم و بافت نان سفید را ترجیح می دهید، اما ارزش غذایی آن را از گندم کامل می خواهید، این آرد برای شما مناسب است.

آرد سبوس دار سفید بهتر است برای: نان، کلوچه، خمیر پیتزا و کلوچه استفاده شود.

آرد بدون گلوتن
آرد بدون گلوتن را می توان از انواع پایه های مواد تشکیل دهنده مانند برنج، ذرت، سیب زمینی، تاپیوکا، گندم سیاه، کینوا، سورگوم یا آجیل تهیه کرد. گاهی اوقات می توان آدامس زانتان را به آرد بدون گلوتن اضافه کرد تا به تحریک جویدن مرتبط با گلوتن کمک کند. آرد بدون گلوتن را همیشه نمی توان جایگزین آرد سفید 1:1 کرد، بنابراین اگر به فکر تعویض این دو هستید، حتما دستور غذای مخصوص خود را بررسی کنید.

آرد بدون گلوتن بهتر است برای موارد زیر استفاده شود: کیک، کلوچه، پنکیک، نان و کلوچه.

آرد بادام
آرد بادام از سفید کردن بادام در آب جوش تهیه می شود تا پوست آن جدا شود و سپس آن را آسیاب کرده و الک می کنیم تا به آرد ریز تبدیل شود. این غذای مورد علاقه بدون گلوتن و پودر سوخاری دارای کربوهیدرات کم و سرشار از چربی های سالم و فیبر است. برای جایگزینی آرد گندم با آرد بادام، ابتدا آردها را به نسبت 1:1 جایگزین کنید و سپس مقدار بیشتری از مواد ورنده (مانند بیکینگ پودر یا جوش شیرین) اضافه کنید تا وزن سنگین‌تر آرد بادام را در خود جای دهد. توجه: این کار به کمی آزمایش نیاز دارد.

آرد بادام بهترین استفاده برای: کلوچه، کلوچه، پنکیک، بیسکویت و نان است.

خواص آرد بادام ، چرا این همه تاکید بر استفاده از آن می‌شود؟ - نت نوشت

مرغوب ترین گندم دنیا

00 آرد
آرد 00 که اغلب به آن آرد ایتالیایی می گویند از سخت ترین نوع گندم با محتوای پروتئین 11 تا 12 درصد تهیه می شود. “00” به بافت فوق العاده ریز آرد اشاره دارد که باعث می شود آن را به راحتی و بدون شکستگی به رقیق شدن در بیاورید که برای پاستا و کراکر عالی است.

آرد 00 بهتر است برای موارد زیر استفاده شود: ماکارونی، کوسکوس، خمیر پیتزا با پوسته نازک، نان تخت و کراکر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.