ساختار فلاونوئیدهای اصلی، اسیدهای آلی و اسیدهای فنولیک در عسل

فلاونوئیدها به گروهی از ترکیبات طبیعی عسل طبیعی گشنیز فعال با ساختار 15 کربنی اطلاق می شود که شامل دو حلقه بنزن است که توسط یک حلقه پیران هتروسیکلیک به هم متصل شده اند .

و کریزین)، فلاوانون ها (نارینگنین، پینوسمبرین ، و هسپرتین)، ایزوفلاون ها (ژنیستئین) و آنتوسیانیدین ها .

 فیتواستروژن ها.[ 44 ]شکل 5ساختار عسل طبیعی بدون موم شیمیایی عمده فلاونوئیدها و اسیدهای فنولیک موجود در عسل را نشان می دهد.

فعالیت آنتی اکسیدانی

عوامل اکسیدان مانند اکسیژن در جلوگیری از آسیب نقش دارند به عنوان یک آنتی اکسیدان که در غذاها و بدن انسان تشخیص داده می شود .

عسل در بسیاری از فرآیندهای پیری و فرآوری مواد بسیار واکنش پذیر از اکسیژن که رادیکال های آزاد نامیده می شود و گونه های اکسیژن فعال (ROS) در طی متابولیسم تولید می شوند. 

این مواد با لیپیدها و اجزای پروتئین موجود در غشای سلولی، آنزیم ها و همچنین DNA تعامل دارند. این واکنش های مخرب ممکن است منجر به بیماری های مختلفی شود.

 خوشبختانه، آنتی اکسیدان عسل طبیعی کندو ها رادیکال های آزاد را قبل از اینکه آسیبی وارد کنند، مهار می کنند. هر دو ماده آنزیمی و غیر آنزیمی در آنتی اکسیدان محافظ کاربرد دارند.

46] توانایی عسل برای خواص آنتی اکسیدانی مربوط به درخشندگی عسل است. بنابراین، عسل تیره تر دارای ارزش آنتی اکسیدانی بالاتری است.

 نشان داده شده است که عسل کوهی کردستان ترکیبات فنلی عامل اصلی فعالیت آنتی اکسیدانی عسل هستند، زیرا سطح فنلی مربوط به مقادیر فعالیت جذب رادیکال عسل است. 

طیف گسترده ای از ترکیبات فعال موجود در عسل. بنابراین، عسل این توانایی را دارد که به عنوان یک آنتی اکسیدان رژیمی عمل کند.

 با توجه به ادبیات علمی، استفاده از عسل به تنهایی یا در ترکیب با درمان های معمولی ممکن است یک آنتی اکسیدان جدید در کنترل استرس اکسیداتیو باشد.

47 ]] در واقع از اکثر این داده های استخراج شده از تحقیقات تجربی، نیاز ضروری به مطالعه این اثر آنتی اکسیدانی عسل در اختلالات مختلف انسانی وجود دارد.

 

 • منابع:
  1. Honey and Health: A Review of Recent Clinical Research
 • تبلیغات: 
  1. خیارشور در بالا رفتن حس چشاییتان تاثیر گذار است
  2. اولین کرم پودر آرایشی با چه موادی ساخته شده بود؟
  3. با روحیه شاد می توانید زندگی مرفه ای داشته باشید
  4. روش هایی که کمک می کنند مالیات نپردازید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *