مونتاژکنندگان صنعتی، ماشین‌کارها، پزشکان، کشاورزان و کارگران ساختمانی از دستکش ضد برش گیلان در محل‌های کاری مختلف برای محافظت از بازوها و دست‌های خود در برابر مواد شیمیایی، گرما، سرما و آسیب‌های فیزیکی مانند بریدگی و تاول استفاده می‌کنند.

تأثیر استفاده از دستکش بر عملکرد گرفتن دست بررسی شده است.

Sudhakar و Schoenmarklin به این نتیجه رسیدند که بر اساس اندازه گیری اوج نرمال شده و میانگین فعالیت های عضلانی که از انقباضات ایزومتریک گرفته شده است، مقدار مشخصی از نیروی عضلانی در رابط دست-دستکش از بین می رود.

فلمینگ و همکاران نشان داد که نوع دستکش و انقباض گرفتن دست بر خستگی فیزیولوژیکی و درک ذهنی از خستگی تأثیر دارد.

از آنجایی که گزارش شده است که دستکش های محافظ اتلاف حرارت دست را در یک محیط هوای سرد 60 تا 90 درصد کاهش می دهد و این تلفات حرارتی از انگشتان دست 50 تا 100 درصد بیشتر از کف دست و پشت دست است، پوشیدن دستکش ممکن است یکی دیگر از عوامل خطر در میان کسانی است که شغلشان به حرکات تکراری و نیروی فشار زیاد روی دست در محیط های گرم نیاز دارد.

استفاده از دستکش به طور کلی برای گرم و خشک نگه داشتن دست ها و محافظت از آنها در برابر بسیاری از خطرات دیگر توصیه می شود، مشروط بر اینکه این کار با عملکرد ایمن و موثر ابزار سازگار باشد.

با این حال، استفاده‌کنندگان از دستکش‌های ضخیم‌تر و سفت‌تر، مانند برخی از دستکش‌های صنعتی، ممکن است یک خطر سلامتی را با خطر دیگری مبادله کنند.

آگاهی از اثرات دستکش بر قدرت گرفتن می تواند به کارگران، مدیران و متخصصان ایمنی کمک کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد انتخاب و استفاده از دستکش در محل کار بگیرند. این دانش همچنین ممکن است منجر به بهبود در دستکش کار شود.

چندین محقق گزارش کرده اند که قدرت گرفتن به عوامل زیادی بستگی دارد.

به عنوان مثال، شرکت کنندگان مرد به دلیل تفاوت در ترکیب بدن مانند توده عضلانی کم و توده چربی بالا در زنان، قدرت گرفتن بیشتری نسبت به همتایان زن خود نشان دادند که منجر به کاهش قدرت گرفتن در مقایسه با مردان می شود.

قدرت گرفتن دست با افزایش سن کاهش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *