آرد نارگیل یک “آرد” بدون گلوتن است که اساساً نارگیل خشک شده به شکل پودر است. از مواد جامد نارگیل که پس از استفاده از گوشت برای تولید شیر نارگیل باقی می‌مانند، ساخته می‌شود. مواد جامد به صورت پودر بسیار ریز و آرد مانند آسیاب می شوند. آرد برای پخت بدون گلوتن و کم کربوهیدرات محبوب است، زیرا کربوهیدرات کمی دارد و فیبر بسیار بالایی دارد.

خواص آرد نارگیل را بیشتر بشناسید

خواص آرد نخودچی

فواید آرد نارگیل برای سلامتی

این یک جایگزین عالی برای آرد گندم سنتی و پودر سوخاری پانکو است زیرا سرشار از فیبر است (حدود 5 گرم در هر قاشق غذاخوری) و شاخص گلیسمی (معیار تأثیر یک غذا بر قند خون) را کاهش می دهد. به طور خلاصه، این بدان معناست که به شما کمک می کند احساس سیری کنید. (و تمام آن فیبر به منظم نگه داشتن شما کمک می کند)، و شاخص گلیسمی پایین به این معنی است که قند خون شما به سرعت آردهای غلات افزایش نمی یابد.

کسانی که سرخپوشان، فاقد گلوتن یا بدون دانه هستند، اغلب آرد نارگیل (همراه با آرد آجیل) را برای پخت و پز انتخاب می کنند. به خاطر داشته باشید که هنگام پخت نمی توانید از نسبت 1:1 به آرد گندم استفاده کنید. به طور کلی حدود 1/4 مقدار و مقدار زیادی تخم مرغ استفاده می شود زیرا آرد نارگیل بسیار غلیظ و خشک است.

مزه نارگیل چگونه است؟

آرد نارگیل دارای رایحه نارگیل است و طعم نارگیل را به محصولات پخته شده می بخشد، به خصوص محصولات پخته شده ای که حاوی مواد با طعم قوی دیگری مانند ادویه ها یا پودر کاکائو نیستند. این می تواند یک امتیاز برای طرفداران نارگیل باشد، اما ممکن است برای افرادی که طعم نارگیل را دوست ندارند، منفی باشد.

طرز تهیه آرد نارگیل در خانه

خوب، پس به اصول اولیه برگردیم. چه کسی آماده یادگیری نحوه ساخت این است؟ واقعا آسان است. ابتدا به پالپ نارگیل نیاز دارید. این را می توانید از نارگیل تازه یا تکه های نارگیل خشک تهیه کنید. من دوست دارم ابتدا شیر نارگیل خودم را با این پالپ درست کنم و سپس از باقیمانده آن برای تهیه آرد نارگیل استفاده کنم، بنابراین ضایعاتی وجود ندارد – و من از آن شیر می گیرم.

استفاده از این آرد برای پخت

آرد نارگیل و برنج قهوه ای پاکستانی به ویژه جاذب است و مقدار بسیار کمی آرد مقدار بسیار زیادی مایع را جذب می کند. همچنین تمایل به خشک کردن روی محصولات پخته شده دارد، زیرا بسیار جاذب است. بهترین راه برای مقابله با اثر خشک شدن آن استفاده از تخم مرغ فراوان در هنگام پخت است. پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ به ایجاد ساختار برای محصولات پخته شده کمک می کند در حالی که زرده ها رطوبت را تامین می کنند.

پودر نارگیل مزایا و مقدار مصرف آن + خرید پودر نارگیل از سیمیشکا - مجله سیمیشکا

طرز تهیه قاووت

غذاهایی که با آرد نارگیل و برنج قهوه ای هاشمی پخته می شوند اغلب می توانند بافتی شن دار داشته باشند، بنابراین بهتر است قبل از پختن آرد با آن، آرد را کاملا الک کنید. علاوه بر این، تمرین خوبی است که تخم‌مرغ‌ها را جدا کنید، آرد را با زرده‌های تخم‌مرغ هم بزنید و سپس سفیده‌ها را جداگانه بکوبید تا سفت شوند. سپس می‌توانید سفیده‌ها را داخل مخلوط زرده تخم‌مرغ و آرد بریزید و این باعث می‌شود که وزن طبیعی بسیاری از محصولات پخته‌شده که از آرد نارگیل به عنوان یک ماده استفاده می‌کنند، بهبود یابد.

نکات مهم در مورد آرد نارگیل

قبل از استفاده خوب الک کنید
اگر از نارگیل شیر درست می کنید، از تفاله باقی مانده برای تهیه آرد نارگیل استفاده کنید.
از فر از قبل گرم شده استفاده کنید.
ذخیره در ظروف محفوظ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *