همانطور که بیشتر آشپزها می دانند، پوست پرتقال سمی نیست، برعکس، عصاره پرتقال طعم بسیار خوبی به غذاها می بخشد. اگرچه پوست پرتقال خوراکی است، اما به اندازه پرتقال محلی جهرم آبدار و خوش طعم نیست.

همچنین ممکن است در هضم پوسته غیر ارگانیک و دارای پوشش شیمیایی مشکل داشته باشید. اگر پوست پرتقال را بخورید، می توانید مواد مغذی زیادی دریافت کنید.

به عنوان مثال، پوست پرتقال حاوی فیبر متراکم تری نسبت به محتوای آن است. علاوه بر این، فلاونوئیدهایی در پوست وجود دارد که از نظر تغذیه ای مفید هستند. فلاونوئیدهای موجود در بسیاری از غذاها دارای اثر ضد التهابی و کاهش دهنده فشار خون هستند.

علاوه بر این، پوست پرتقال حاوی ویتامین های A، C، B6 و B5، کلسیم، ریبوفلاوین، تیامین، نیاسین و اسید فولیک است. با خوردن قسمت داخلی پوست پرتقال می توان مقداری از این مواد مغذی را دریافت کرد.

در حالی که این قسمت سفید تلخ یا ترش است، به اندازه خود میوه ویتامین C و حتی فیبر بیشتری دارد. پرتقال نوعی میوه است که تقریبا همه آن را دوست دارند.

پرتقال محلی جهرم

این میوه که از خانواده مرکبات است، بیشتر در شهرهایی مانند آدانا، مرسین، دورتیول و آنتالیا که آب و هوای مدیترانه ای حاکم است، می روید. از پوست پرتقال که میوه ای بسیار آبدار است در تهیه مربا و مارمالاد و همچنین در تهیه ادکلن و عطر استفاده می شود.

اگر می خواهید آب پرتقال را بنوشید که فواید و ویژگی های کلی آن به زودی توضیح داده خواهد شد، باید به تازه بودن آن توجه کنید. در غیر این صورت خواص مفید خود را از دست می دهد.

بدن ما از نظر ساختاری قادر به تامین نیاز روزانه ویتامین C خود به تنهایی نیست. به همین دلیل ارزش غذایی حیاتی مانند ویتامین C را باید از بیرون به روش های مختلف دریافت کرد.

پرتقال یکی از غذاهایی است که برای افرادی که می خواهند از مصرف داروها دوری کنند اما نیاز به تامین ویتامین C خود را دارند می توانند ترجیح دهند. پرتقال یکی از موثرترین منابع ویتامین C است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *