انواع غلات

اصطلاح “غلات” برای دو مورد استفاده می شود – به عنوان مترادف “نوعی” برای “غلات” و برای “غلات صبحانه”. در اینجا در مورد هر دو صحبت خواهیم کرد. غلات اساساً علف است اما برای اجزای خوراکی غلات آن کشت و پرورش داده می شود. آنها منبع غنی ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدرات ها، چربی ها، روغن ها و پروتئین هستند اگر به صورت گرانول کامل (که شکل طبیعی آنهاست) استفاده شوند. اگر آنها تصفیه شوند بیشتر قسمت های مفید خود را از دست می دهند و کربوهیدرات باقی می مانند.

غلات کامل را بیشتر بشناسیم

برخی از غلات دنیا:

ذرت – ذرت و یا پودر نشاسته ذرت غذای اصلی مردم در قاره آمریکا و آفریقا است> همچنین برای غذای دام در سراسر جهان استفاده می شود و عمدتاً برای آن استفاده می شود.
برنج – در مناطق گرمسیری و برخی مناطق معتدل جهان رشد می کند. این غذای اصلی در بسیاری از نقاط جهان مانند شرق دور، آسیای جنوبی و آمریکای لاتین است. این کشور پس از نیشکر و ذرت سومین تولید جهانی را دارد.
گندم – عمدتاً در مناطق معتدل رشد می کند و یک غذای اصلی در آنجا است.
جو – جایی که گندم نمی تواند رشد کند، جو می تواند رشد کند. برای مالت سازی و به عنوان غذای دام پرورش داده می شود.
سورگوم غذای اصلی در آسیا و آفریقا به ویژه در میان فقرا است. همچنین به عنوان غذای دام استفاده می شود.
جو – زمانی در سراسر جهان به عنوان غذای صبحانه زمستانی و غذای دام محبوبیت داشت و امروزه در غلات استفاده می شود و به همین دلیل مشهور است.
چاودار – در آب و هوای سرد رشد می کند و برای غذا و به عنوان یک عنصر در نوشیدنی های الکلی استفاده می شود.

غلات کامل چیست؟ + لیست غلات کامل و فواید آن | هاتاپاتا مگ
غلات صبحانه را می توان به پنج دسته تقسیم کرد:

غلات داغ – به صورت گرم سرو و خورده می شوند، می توانند سالم و بدون شیرینی و شیرین و فرآوری شده باشند. نسخه بدون شیرینی سالم تر است و می توان آن را با انواع بسیار سالم تری مانند عسل و میوه غنی کرد.
غلات سبوس دار – نوع سالم تر است زیرا ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مفید برای بدن انسان بسیار بیشتر است. می تواند به کاهش کلسترول و قند خون کمک کند و از پرخوری از جمله موارد دیگر جلوگیری کند.
غلات سبوس دار – و نان خانگی سنتی دارای مقادیر بسیار بالاتری از فیبر غیرقابل حل است. به هضم غذا کمک می کند و از یبوست جلوگیری می کند. همچنین باعث سیری می شود که ماندگاری بیشتری دارد و نیاز به غذا برای مدت طولانی تری را از بین می برد.
غلات قندی – غلات با مقادیر زیاد قند. برای کودکان هدف قرار می گیرد، بسیار فرآوری شده است (به این معنی که مواد مفید زیادی در آن وجود ندارد) و دارای مقادیر زیادی افزودنی و نگهدارنده است.
غلات ارگانیک – یک اصطلاح نادرست اما با این وجود برای توصیف غلاتی که از آفت کش ها، کودهای مصنوعی و بدون اصلاح ژنتیکی استفاده نمی کنند استفاده می شود.عناصر. شیرین کننده های آنها نیز طبیعی هستند (مثلاً عسل).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.