اصطلاح “غلات” برای دو مورد استفاده می شود – به عنوان مترادف “نوعی” برای “غلات” و برای “غلات صبحانه”. در اینجا در مورد هر دو صحبت خواهیم کرد. غلات اساساً علف است اما برای اجزای خوراکی غلات آن کشت و پرورش داده می شود. آنها منبع غنی ویتامین ها، مواد معدنی، کربوهیدرات ها، چربی ها، روغن ها و پروتئین هستند اگر به صورت گرانول کامل (که شکل طبیعی آنهاست) استفاده شوند. اگر آنها تصفیه شوند بیشتر قسمت های مفید خود را از دست می دهند و کربوهیدرات باقی می مانند.

غلات کامل را بیشتر بشناسیم

برخی از غلات دنیا:

ذرت – ذرت و یا پودر نشاسته ذرت غذای اصلی مردم در قاره آمریکا و آفریقا است> همچنین برای غذای دام در سراسر جهان استفاده می شود و عمدتاً برای آن استفاده می شود.
برنج – در مناطق گرمسیری و برخی مناطق معتدل جهان رشد می کند. این غذای اصلی در بسیاری از نقاط جهان مانند شرق دور، آسیای جنوبی و آمریکای لاتین است. این کشور پس از نیشکر و ذرت سومین تولید جهانی را دارد.
گندم – عمدتاً در مناطق معتدل رشد می کند و یک غذای اصلی در آنجا است.
جو – جایی که گندم نمی تواند رشد کند، جو می تواند رشد کند. برای مالت سازی و به عنوان غذای دام پرورش داده می شود.
سورگوم غذای اصلی در آسیا و آفریقا به ویژه در میان فقرا است. همچنین به عنوان غذای دام استفاده می شود.
جو – زمانی در سراسر جهان به عنوان غذای صبحانه زمستانی و غذای دام محبوبیت داشت و امروزه در غلات استفاده می شود و به همین دلیل مشهور است.
چاودار – در آب و هوای سرد رشد می کند و برای غذا و به عنوان یک عنصر در نوشیدنی های الکلی استفاده می شود.

غلات کامل چیست؟ + لیست غلات کامل و فواید آن | هاتاپاتا مگ
غلات صبحانه را می توان به پنج دسته تقسیم کرد:

غلات داغ – به صورت گرم سرو و خورده می شوند، می توانند سالم و بدون شیرینی و شیرین و فرآوری شده باشند. نسخه بدون شیرینی سالم تر است و می توان آن را با انواع بسیار سالم تری مانند عسل و میوه غنی کرد.
غلات سبوس دار – نوع سالم تر است زیرا ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مفید برای بدن انسان بسیار بیشتر است. می تواند به کاهش کلسترول و قند خون کمک کند و از پرخوری از جمله موارد دیگر جلوگیری کند.
غلات سبوس دار – و نان خانگی سنتی دارای مقادیر بسیار بالاتری از فیبر غیرقابل حل است. به هضم غذا کمک می کند و از یبوست جلوگیری می کند. همچنین باعث سیری می شود که ماندگاری بیشتری دارد و نیاز به غذا برای مدت طولانی تری را از بین می برد.
غلات قندی – غلات با مقادیر زیاد قند. برای کودکان هدف قرار می گیرد، بسیار فرآوری شده است (به این معنی که مواد مفید زیادی در آن وجود ندارد) و دارای مقادیر زیادی افزودنی و نگهدارنده است.
غلات ارگانیک – یک اصطلاح نادرست اما با این وجود برای توصیف غلاتی که از آفت کش ها، کودهای مصنوعی و بدون اصلاح ژنتیکی استفاده نمی کنند استفاده می شود.عناصر. شیرین کننده های آنها نیز طبیعی هستند (مثلاً عسل).

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *