آرد نارگیل یک جایگزین آرد بدون گلوتن است که از آسیاب کردن نارگیل خشک به صورت پودر تهیه می شود. می توان از آن برای جایگزینی مقداری از آرد گندم در دستور پخت استفاده کرد، یا می توان آن را با آردهای دیگر بدون گلوتن ترکیب کرد تا یک ترکیب آرد بدون گلوتن ایجاد شود.
Coconut flour

طرز تهیه قاووت

آرد نارگیل چیست؟

آرد نارگیل و آرد نخود چی پودر نرم و نرمی است که از آسیاب کردن گوشت خشک نارگیل به آرد درست می‌شود. می توان آن را در انواع دستور العمل ها به عنوان جایگزینی برای آرد گندم استفاده کرد، اما فقط تا حدود 20 درصد یا بیشتر. به عبارت دیگر، شما نمی توانید با استفاده از آرد 100 درصد نارگیل یک غذای پخته درست کنید. این معمولاً از گوشت نارگیل که پس از تولید شیر نارگیل باقی می ماند تهیه می شود.
دارای بافت نرم و پودری و رنگ سفید و همچنین طعم و عطر متمایزی از نارگیل است. این بدان معنی است که ممکن است در دستور العمل های خاصی که طعم نارگیل قابل قبول است، کار کند، اما در برخی دیگر نه. و البته، اگر اصلاً به طعم نارگیل اهمیت نمی دهید، این جایگزین آرد ممکن است برای شما مناسب نباشد.
همچنین، هنگام پخت و پز با آرد نارگیل، نمی توانید انتظار داشته باشید که مانند آرد گندم معمولی یا حتی آرد بدون گلوتن رفتار کند. دلیل آن این است که آردهای معمولی، چه از گندم یا از نوعی غلات بدون گلوتن مانند برنج، سورگوم یا ذرت تهیه شده باشند، همگی در درجه اول نشاسته هستند، بنابراین مانند نشاسته مایع را جذب می کنند، مانند نشاسته ژلاتینه می شوند و با پروتئین هایی مانند پیوند می شوند. تخم مرغ کم و بیش به همین شکل

از سوی دیگر، آرد نارگیل یک غذای بدون نشاسته است، اگرچه حاوی کربوهیدرات و فیبر است. نارگیل نوعی میوه به نام دروپه است. سایر خوراکی ها عبارتند از انبه، زردآلو، گیلاس، زیتون و هلو. “گوشت” نارگیل همان اندوکارپ میوه است که مشابه قسمت های گوشتی پرتقال یا قسمت فیبری سیب در هسته آن است. از آنجایی که آرد نارگیل از میوه های خشک تهیه می شود، تمایل به جذب آب بیشتری نسبت به آرد غلات یا حتی آرد آجیل دارد.

با خواص بی نظیر آرد نارگیل آشنا شوید!

سبوس برنج قهوه ای

طرز پخت با آرد نارگیل

فقط به این دلیل که چیزی نشاسته نیست به این معنی نیست که نمی توان از آن در پخت استفاده کرد. به عنوان مثال، آرد آجیل کم نشاسته، مانند آرد بادام هندی درجه یک، اغلب در پخت بدون گلوتن، گاهی اوقات تا 50 درصد از یک دستور پخت استفاده می شود. از سوی دیگر، آرد نارگیل بهتر است به حدود 25 درصد از کل آرد یک دستور غذا محدود شود. این بیشتر به خاطر میزان جذب مایعات است. هنگامی که غلات آب را جذب می کنند، نشاسته ها ژلاتینه می شوند، اما زمانی که آرد نارگیل آب را جذب می کند، به سادگی خیس می شود. این مایع در نهایت پخته می‌شود، اما چون مایعات زیادی را جذب می‌کند، اساساً سایر نشاسته‌های موجود در دستور غذا را از جذب سهم منصفانه‌شان محروم می‌کند، بنابراین دستور کلی غلیظ‌تر و سنگین‌تر از آنچه شما دوست دارید به نظر می‌رسد.

برای جلوگیری از این همه حدس و گمان، بهتر است هنگام پخت با آرد نارگیل، به دستور العمل هایی که به طور خاص برای آرد نارگیل تهیه شده است، پایبند باشید، نه اینکه بخواهید به تنهایی آرد نارگیل را جایگزین کنید.

ارد نارگیل چه مزه ای دارد؟

آرد نارگیل و قاووت خشخاش کرمان دارای طعم های آجیلی، شیرین و کمی گلی گوشت نارگیل است، اگرچه ملایم تر است. اگر ترجیح می‌دهید محصولات پخته شده‌تان طعم نارگیل نداشته باشند، اما همچنان می‌خواهید از آرد استفاده کنید، طعم‌های قوی‌تری مانند شکلات به مخلوط اضافه کنید تا نمایه نارگیل را بپوشانید.

آرد نارگیل چیست؟/ چرا این ماده خوراکی مفید است و باید آن را مصرف کرد

برنج قهوه ای برای لاغری

جایگزین آرد نارگیل

جایگزینی انواع مختلف آردهای بدون گلوتن می تواند مشکل باشد زیرا همه آنها یکسان رفتار نمی کنند. اما به طور کلی، آرد نارگیل بیشتر با آرد آجیل مشترک است تا با آردهایی که از دانه های بدون گلوتن مانند برنج یا ذرت تهیه می شوند. بنابراین، اگر می‌خواهید نوع دیگری از آرد بدون گلوتن را جایگزین آرد نارگیل کنید، آرد بادام می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *